• yventai

Kaip kukurūzų spragėsiai užvaldė kino teatrų sales

Pabandykite įsivaizduoti, kad einate į kino teatrą, kuris pardavinėja tik riestainius arba bulvių traškučius. Būtumėte labai nustebęs. XX a. pradžioje atsiradus kino teatrams, kukurūzų spragėsiai toli gražu nebuvo standartinis užkandis. Tiesą sakant, jie nebuvo labai mėgstami prabangiose kino salėse.


Kukurūzų spragėsiai pradėjo populiarėti nuo 1885 metų, kai pirmasis garais varomas kukurūzų spragėsių gaminimo aparatas leido užkandžiui pasiekti gatves. Dėl mobilaus aparato pobūdžio jis tapo puikia gamybos mašina prekeiviams, dalyvaujantiems lauko renginiuose, sporto varžybose, cirkuose ir mugėse. Kukurūzų spragėsiai buvo ne tik mobilūs, bet ir paprastai ir greitai gaminami, o to pranašumo trūko spragėsių konkurentui – bulvių traškučiams (ankstyviausi bulvių traškučiai buvo gaminami nedidelėmis partijomis virtuvėse, todėl nelabai tiko masiniam vartojimui). Kita jo dominavimo prieš kitus užkandžius priežastis buvo patrauklus kvapas, tuo pasinaudojo gatvės prekeiviai, pardavinėdami kukurūzus. Vis dėlto kino teatrai į savo auditorijas labai nenorėjo įsileisto šio populiaraus užkandžio dėl keliamo triukšmo juos valgant.


Didžioji ekonominė depresija JAV tapo puikia galimybe ir filmams, ir kukurūzų spragėsiams. Ieškodami pigios pramogos, žiūrovai plūdo į filmus. O 5-10 centų už spragėsių maišelį buvo prabanga, kurią galėjo sau leisti dauguma žmonių. Gatvės prekeiviai nepraleido šios galimybės puikiai užsidirbti. Jie pastatydavo automobilius prie kino teatrų ir pardavinėdavo spragėsius tiesiog iš automobilių. Nenuostabu, kad ankstyvieji kino teatrai buvo nelabai patenkinti. Jie turėjo kabančius ženklus prie įėjimų į kino sales, kad žiūrovai bus tikrinami ar slapta neįsineša spragėsių.


Galiausiai kino teatrai tiesiog negalėjo pasipriešinti šiam masiniam reiškiniui. Jie pradėjo siūlyti lauko prekeiviams privilegijas ir dalintis pelnu. O kiek vėliau, tiesiog perkėlė visą gamybos ir platinimo procesą į vidų. Idėja gali būti neįtikėtinai gera, tačiau rinka gali nepripažinti jos. Dažnai prireikia laiko, kad būtų įveiktos nusistovėjusios normos. Spragėsių šiandieninis populiarumas kino salėse tik įrodymas, kad verslininkai turi prisitaikyti prie žmonių norų ir tie kurie tai padaro tampa laimėtojais.

0 views

8-694 48 841

Kaunas, Lithuania

©2018 by yventai. Proudly created with Wix.com